به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، سرپرست واحد فن و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: از جمله این تجهیزات جرثقیل ها ۵۰۰ تنی، برج های مکنده ی غلات، جک هیدرولیکی ۱۴۰ تنی که بازسازی و ساخت برخی از قطعات مهم آن ها بر اساس توان و دانش داخلی انجام شده است.

آیت الله رضا زاده افزود: این طرح ها در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از منابع داخلی در بازسازی تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری کشتی ها انجام شده است.

وی اظهار داشت: این  تجهیزات استراتژیک پس از بازسازی در مدار بهره برداری قرار گرفتند.

آیت الله رضا زاده افزود : این طرح ها در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از منابع داخلی در بازسازی تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری کشتی ها انجام شده است.

ماشین آلات صنعتی اغلب نیاز به جابجایی بارهای سنگین دارند. این ماشین آلات، خواه یک دستگاه حفاری در یک معدن رو باز باشد یا دکل حفاری چاه نفت و یا جرثقیلی بزرگ برای ساختمان های بلند، به طناب های سیمی بسیار قوی برای جابجایی اشیاء سنگین نیاز دارند. طناب های سیمی صنعتی که معمولا بین ۲ الی ۱۳۳ سانتی قطر دارند علاوه بر جابجایی بار، در کابل های محافظ در سازه های عظیم مانند پل ها و سقف ورزشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این طناب ها را از مفتول های فلزی به هم می بافند که قطرشان ۰٫۶ الی ۸ میلیمتر است. قطر و آلیاژ این طناب های فولادی بر اساس کاربردشان متفاوت است. در این فیلم با روند ساخت این نوع از طناب های سیمی در یک کارخانه آشنا می شوید.